Plechová garáž je levná a velmi pohodlná pro majitele. Pokud si objednáme model vyrobený z ocelového plechu pokrytého akrylovou barvou, získáme velmi estetické řešení. Lehká a levná plechová garáž může být skvělým místem pro auto a související příslušenství. Jednoduchý projekt plechové garáže může být také užitečný při stavbě domu. Můžete v něm skladovat stavební materiály a nástroje.

Na co si dát pozor při výběru plechové garáže?
Hotová plechová garáž je snadno sestavitelná, lehká a rychle se instaluje. V případě potřeby nejsou žádné problémy s demontáží. Každý majitel auta ví, jak důležité je udržovat dobrý technický stav vozu. Ať už žijeme v domě nebo bytovém domě, ve městě nebo na venkově, přístup k garáži pro auto je nesmírně důležitý.

Auto v plechové garáži je méně vystaveno vlivům počasí. Nebude mu škodit ani mráz, sníh ani krupobití. Moderní plechové garáže také poskytují ochranu proti vandalům nebo dodatečnou ochranu proti krádeži. Navíc, pokud instalujete prefabrikované kovové garážové regály, můžete skladovat různé automobilové díly, kapaliny a provozní materiály.

Bohužel, z různých důvodů nemůže mít každý majitel auta současně garáž. Někdy jsou to příliš vysoké náklady na stavbu, nedostatek místa, příliš vysoké náklady na nájem atd. To však neznamená, že trh je na tyto potřeby neslyšící a nevyvinul způsob, jak je uspokojit.

Plechové garáže - alternativa pro zděné garáže
Alternativou k zděným garážím, ať už jako součást budovy nebo jako samostatná volně stojící konstrukce, jsou plechové garáže. To umožňuje mít garáž pro auto za velmi rozumnou cenu. Je to mnohem nižší cena než u zděné verze, přičemž se zachovává přesně stejná funkčnost. Navíc jsou hotové plechové garáže rychlejší na instalaci a mnohem pohodlnější umístit na vlastním pozemku, stejně jako na společném parkovišti. Jak vidíte, výhody plechových garáží jsou nesporné.

Další funkce plechové garáže
Při zvažování nákupu plechové garáže byste měli také vzít v úvahu skutečnost, že funkce plechových garáží nemusí být omezeny pouze na prostory spojené s automobily.

Jak je postavena plechová garáž?
Plechová garáž má nosnou sloupovou konstrukci a střešní konstrukci vyrobenou z oceli, ohýbané za studena a šroubované. Tyto prvky jsou obvykle chráněny práškovou barvou. Pokud jde jen o základní barvu, měla by být po montáži natřena. Stěny garáže jsou vyplněny ocelovým trapézovým plechem o tloušťce 0,5-0,7 mm, spojeným nýty. Střecha plechové garáže může být jednosklonná nebo dvousklonná. Je také vyroben z plechu. Do plechové garáže můžete instalovat okna a dveře. Jsou to obvykle dvojité dveře na pantech vyrobené z plechu. Na trhu můžete také najít plechové garáže s výklopnými a segmentovými dveřmi.

Jakou plechovou garáž vybrat?
Garáže jsou obvykle vyrobeny z ocelového plechu pokrytého zinkem. Je to trapézový plech, který je chráněn před korozií procesem žárového zinkování. Má ocelovou barvu. Existují také plechové garáže pokryté akrylovou barvou. Výrobci nabízejí několik barev na výběr. Dobrým řešením jsou plechové garáže s dřevěnou laminátovou úpravou. Existují výrobci, kteří nabízejí plechové garáže pokryté akrylovým omítkou, který dává konstrukci tuhost a navíc izoluje a zvukově izoluje garáž.

Jak izolovat plechovou garáž zevnitř?
Plechovou garáž lze zevnitř izolovat 3 cm vrstvou polystyrenu. Pokud je potřeba teplá konstrukce, mů