Pokud vy a váš pes jste šťastnými vlastníky vlastního domu s možností být venku po celou dobu, pravděpodobně jste se setkali s otázkou "bydlení" nebo dočasného úkrytu pro psa na zahradě. V tomto případě se stává aktuálním téma: jak vybrat ohradu pro psa?
Výběh pro psy je v současné době velmi často používán a mýtus, že tento produkt omezuje volnost psa, je nesprávný, protože rozmanité a prostorné prostředí je psy vnímáno jako další, izolovaný prostor. Zjistíte, že tento produkt je velmi užitečný, účinný a psy ho oceňují. Výběh pro psy, zejména ve formě klece, může být také potřebný v bytě ve městě, na výstavě nebo v dočasném bydlišti.

Typy výběhů pro psy - příslušenství pro zvířata
Výběh pro psy je obvykle vyroben z kovu s plastovými prvky. Konstrukce je mimořádně jednoduchá a pohodlná, s odolnou plastovou vaničkou a mřížovými stěnami. Výběr výběhu by měl být založen na počátečních potřebách:

Je třeba trvalá, "nepohyblivá" venkovní klec;
Dočasná klec pro psa, abyste ho mohli vzít na výlet na venkov;
Rozdělený výběh pro několik zvířat;
Výběh pro štěňata atd.;
Dalším důležitým faktorem výběru je velikost psa a určité životní okolnosti.
Ve volné přírodě divocí příbuzní psů vždy odpočívali v úkrytech, norách a podobných biotopech, protože to bylo pro ně nejchráněnější místo. Stejně tak u našich domácích mazlíčků, jakmile se přizpůsobí, nebudou chtít z klecí vycházet. Liší se také výběrem východů, resp. dveří - některé mají jedny, jiné dvě atd. Panty, západky, zámky - to vše záleží na preferencích majitele psa, i když mezi nimi není významný rozdíl. Zvířata se rychle přizpůsobují svému vlastnímu psímu domovu, ale je velmi důležité je k tomu správně připravit.

Výhody výběhů pro psy a další zvířata
Není možné skrýt, že výrobce výběhů pro psy poskytuje pohodlné místo pro vašeho mazlíčka, a proto stojí za zmínku nejdůležitější výhody nákupu takového produktu:

Nic se neroztrhne ani nerozbije za vaší nepřítomnost, i když máte štěně;
Úspora místa v bytě, protože rozměry výrobků jsou dostatečně kompaktní;
Rozsáhlý katalog dodavatelů s různými materiály a rozměry klecí;
Výrobky vysoké kvality a jejich vynikající trvanlivost;
Možnost přepravy výběhu a vděčnost psa za nákup nového úkrytu.
Jak přivyknout psa na používání výběhu?
V zásadě není přivyknutí zvířete na chování obtížné, ale je třeba vzít v úvahu několik aspektů:

neměli byste nutit štěně nebo dospělého psa, aby zůstal v prostoru po delší dobu proti jeho vůli,
udejte z boudy pohodlný dům pro psa, umístěte do ní měkkou deku a jeho osobní hračky,
když odcházíte z domu, nechte ho na chvíli v boudě, dejte mu najevo, že se nic nestane a může si prostě zdřímnout. Takto rychle přivyknete psa na nový dům.
Výběh pro psy - závěr
Mít domácího mazlíčka znamená mít pro jeho majitele další povinnosti. Chlupatý člen rodiny bude radostný a šťastný, pokud se o něj postaráte. Denní procházky, krmení, hygienické procedury - tento soubor činností je velmi důležitý. Nicméně první věc, na kterou byste měli myslet, je speciální místo pro psa, kde bude trávit většinu času.

Zvíře by rozhodně mělo mít svou vlastní oblast, jako je hotový výběh pro psy. To může být obyčejná nebo izolovaná bouda. Existuje však lepší řešení: postavit si vlastní nebo koupit hotový výběh pro psa. Pes se vám odvděč